Соколов MVP при втора поредна победа на Тренто

снимка: trentinovolley.it

Шампионът и носител на Суперкупата на Италия Диатек Тренто (Трентино) записа втора последователна победа в Серия А1, след като не даде никакъв шанс на гостуващия новак Молфета и го удари категорично с 3:0 гейма.

Българският национал Цветан Соколов направи пореден силен мач за тима и бе избран за „Най-полезен играч“ (MVP), а в отделните части домакините се наложиха с 26:24, 25:21, 25:18.

Цецо приключи мача с 16 точки на сметката си и бе най-резултатен – 11 от тях дойдоха при атаки, като ефективността на диагонала бе 58%. Соколов направи още 2 блокади и цели 3 аса.

Италианецът Филипо Ландза се отчете с 12 за успеха на Тренто, а за гостите Джулио Саби наниза цели 21 пункта, но те не стигнаха дори за спечелване на един гейм.

Финалистът в Шампионската лига Кунео не допусна изненада срещу отбора на Латина с българския национал Тодор Скримов в състава си. Бившият тим на Соколов спечели убедително с 3:0 след 25:19, 25:22 и 25:17. Скримов наниза 7 пункта, но не можа да помогне на отбора си да избегне поражението.

Финалистът от миналия сезон Копра Елиор (Пиаченца) без капитана си Христо Златанов в състава спечели дербито на третия кръг в Серия А1 с 3:2 над Каза (Модена). В отделните части резултатът се разви 25:17, 21:25, 23:25, 32:30 и 15:11.

Новото попълнение на Равена Жани Желязков се появи в игра в първата и четвъртата част при ценната победа на отбора с 3:1 над Вибо Валентия. Българският диагонал не можа да запише точки за тима си.

След 3 кръга в италианския шампионат Тренто е на второ място с 6 точки, като тепърва ще изиграе срещата си от 1-ия кръг, която беше отложена заради участието на отбора в Световното клубно първенство в Бразилия.

Равена е на предпоследното 11-то място с 3 пункта, а Равена е на самото дъно без актив. Лидер е Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 9 точки.