Соколов донесе успеха на Лубе над Радо Стойчев в първия полуфинал

снимка: twitter.com

Родният национал Цветан Соколов бе в основата на пореден важен успех на своя Кучине Лубе (Чивитанова). Диагоналът бе най-резултатен за шампионите с 24 точки при драматичния успех над Модена с 3:2 (25:22, 21:25, 25:16, 21:25, 15:13) в първи полуфинален мач от шампионските плейофи в Серия А1.

Домакините от Чивитанова взеха първия гейм с 25:22, след като Соколов наниза 8 от точките за своя тим. Той отбеляза два аса, направи дълга серия от сервиси в началото и така осигури преднината на шампионите. Гостите, водени от Радостин Стойчев, обаче изравниха частите след солиден втори гейм.

Това не смути тима на Джампаоло Медей, които спечелиха първите пет точки в началото на третата част, а впоследствие дръпнаха с 11:5. Това се оказа решаващо за изхода от гейма, който завърши при 25:16 за Лубе. В тази част Соколов наниза 5 точки.

Модена изпрати мача в тайбрек с ново 25:21 в четвъртия гейм. В решаващата последна част гостите успяха да поведат на два пъти в резултата, но в крайна сметка Лубе спечели с 15:13.

Следващата среща между двата тима е на 1 април (неделя), когато домакин ще бъде тимът на Радостин Стойчев. Другият полуфинал противопоставя отборите на Перуджа и Тренто, които ще спорят помежду си тази вечер от 21:30 ч.