(СНИМКИ) Бултрасите се присмяха на БФС със заря! Ботев би палачите на Йорданеску в драма

снимка: SPORTA.BG

Ботев удари Верея с 2:1 в изключително драматичен и интересен мач, с който се затвори кръга в Първа лига. За жалост двубоя в Коматево се проведе само пред служебни лица, защото "канарчетата" бяха наказани да играят без публика, след като техен фен удари със запалка Лукоки от Лудогорец.

Репортер на Sporta.bg бе на стадиона в крайния пловдивски квартал и улови доста интересни моменти на и извън терена.

4162337

В ложите се появи гласеният за нов главен скаут на "жълто-черните" Сашо Александров-Кривия, който напоследък не изпуска мач на тима. Място там зае и пратеник на азербайджанския ФК Баку, който внимателно следеше няколко играчи на гостите от Стара Загора.

4162338

Феновете на Ботев пък показаха на БФС, че е безсилно да ги спре да подкрепят любимия си клуб. Въпреки наказанието "затворени врата" - бултрасите събраха агитка, която гласовито подкрепяше Ботев, макар и извън стадиона.

4162336

Освен това привържениците пуснаха на няколко пъти мощна заря, току над терена. Феерията от цветове озари и оглуши журналистите, служебните лица и главните действащи лица в срещата. Така в задачата се пита - кому са нужни подобни наказания за затворени стадиона. Не е ли по-добре в такава ситуация БФС да насрочва мача в друг град, вместо да се гаври с хората, които обичат Цар Футбол?

4162335

Иначе на зеления килим Ботев поведе след спорна дузпа за нарушение срещу Жоао Пауло. Звездата на домакините получи пас от Косоко в 19-ата минута и опита да стреля. Защитник на Верея се хвърли на шпагат и отнесе краката на нападателя, като първо обаче сякаш изби топката. Реферът Георги Димитров посочи бялата точка, а от дузпата Тодор Неделев не остави шанс на Иван Караджов.

4162334

След попадението старозагорчани овладяха средата на терена и с това инициативата в срещата. До края на полувремето не паднаха нови попадения и "канарчетата" оцеляха.

През втората част Верея пак се хвърли в атаки, но така оголи солидни пространства. При една контра Неделев метна с външен фалц майсторски пас към Жоао Пауло, който изпревари вратаря и го финтира, а после останал на празна врата покачи на 2:0 в 74-ата минута.

Когато всички мислеха, че двубоят се доиграва - настъпи драмата. Първо поредната слаба изява на вратаря на Ботев Георги Георгиев доведе до намаляване на резултата. Стражът допусна да бъде комично прехвърлен от една балонна топка, а на опазнената врата Момчил Цветанов опита да скъса мрежата. В ситуацията останаха съмения за засада.

После напрежението се настани в Коматево и се стигна до нова грешка на съдията. Той свирна смешна дузпа и за гостите малко преди края на мача. Бившият играч на Ботев Жоро Андонов обаче я изпорти. Той стреля в напречната греда, вместо спокойно да вкара, след като вратарят се беше метнал като риба на сухо в левия ъгъл.

След победата Ботев е 8-ми, само на точка зад седмия, който е именно Верея. Тимът от Стара Загора в миналия кръг надви градския противник от Берое, а преди това хвърли бомба с реми срещу ЦСКА насред Армията. Сега обаче капитулира в Коматево. След срещата треньорът на Вееря Александър Томаш обяви, че не счита Ботев за по-слаби от "армейците".

"Ботев е велик отбор, няма какво да го крием. По мое мнение не са по-слаби от ЦСКА или Берое. Имат класа, но не са го осъзнали още. В този клуб са играли велики българи и изключителни чужденци. Аз също имам вина за загубата, което е нормално. Не виня Жоро Андонов, че пропусна дузпата. Би я хубаво, но не влезе. Първото полувреме играхме с повече разум, а през второто с повече сърце. Желая успех на Ботев", каза малдият специалист Томаш, който прави впечатление не само като треньор с голямо бъдеще, но и като интелигентен човек с богат речников запас.