Снимка на Меси до световната купа избрана за номер 1 за 2014

Снимка на разочарования Лионел Меси, гледащ от сантиметри световната купа след края на финала на Мондиал 2014 между Германия и Аржентина, спечели наградата за най-добър журналистически фотос в категория спорт.

Перфектно заснетия момент е дело на китайския фоторепортер Бао Тайлиан по време на церемонията на награждаването на аржентинския национален отбор със сребърни медали, след като „гаучосите“ загубиха с 0:1 от Бундестима след продължения.

Меси отдели няколко секунди преди да получи медала си, за да погледа отблизо най-бленувания трофей във футбола и единствения значим, който все още липсва с иначе изключително богатата му колекция.

4133015

Припомняме, че той спечели наградата за най-добър футболист на Мондиал 2014, но тя едва ли е излекувала болката му от поражението във финала. На следващото Световно първенство суперзвездата на Барселона ще бъде на 31 години и ще има още един шанс да спечели купата с националния отбор на Аржентина.