"Смърфовете" взеха железничарското дерби в София

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи тима на Локомотив (София) с 2:1 в железничарското дерби от 20-ия кръг на родната А група.

Мартин Камбуров откри резултата с дежурния си гол, а домакините изравниха с попадение на Гаел в началото на втората част. Само четири минути по-късно обаче Н'Диае с хубав изстрел донесе победата на „смърфовете“.

С тази победа Локо (Пд) изпревари Ботев (Пд) и ЦСКА преди дербито между двата тима утре. „Смърфовете“ имат 37 точки на трета позиция в класирането. Локо (Сф) остава на незавидното 10-то място само с 22 точки.

Срещата започна добре за гостите от Пловдив. Още във втората минута Здравко Лазаров стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

В 6-та минута вратарят на домакините Валентин Галев получи тежка контузия след сблъсък с Казнаферис. Освен, че трябваше да бъде заменен Галев, напусна стадиона с линейка и бе откаран директно в болница. Божидар Митрев се появи на негово място на вратата.

4049614

В 17-та минута Мартин Камбуров нацели напречната греда с удар от малкото наказателно поле. Така се стигна обаче до 32-та минута, когато вече Мартин Камбуров бе точен след като бе оставен непокрит и с глава се разписа за 1:0.

Столичани отвърнаха с удар на Гаров в ръцете на Господинов. Все пак домакините успяха да изравнят в 61-та минута след като Гаел прати топката във вратата на Данчо Господинов.

Тяхната радост обаче трая само четири минути защото Н'Диае с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата зад Митрев.

В следващият кръг Локомотив (Пловдив) приема Ботев (Пд) в дербито на кръга. Локомотив (София) пък гостува на Берое в търсене на повече точки.