Смелите "тигри" се сбогуваха с Висшата лига

В последния ден от Висшата лига Хъл Сити не успя да се пребори с Манчестър Юнайтед, макар че направи всичко по силите си. Срещата завърши при резултат 0:0.

Дори и да бяха постигнали успех над "червените дяволи", "тигрите" щяха да изпаднат от топ първенството на Англия. Това е така заради победата на прекия им конкурент в битката на дъното Нюкасъл над Уест Хям с 2:0.

"Свраките" постигнаха първи успех от 11 мача насам и прекъснаха ужасяващата форма, в която бяха навлезнали. Головете за тях отбелязаха Муса Сисоко и Хонас Гутиерес, който се излекува от рак и за пореден път показа борбения си характер.

Юнайтед пък не можа да се изкачи на третото място, което дава право на директно участие в груповата фаза на Шампионска лига, и ще трябва да премине през плейофите на този турнир.

Страхотно начало на срещата! Домакините отправиха първото си предизвикателство към Виктор Валдес, който заменя контузения Давид де Хеа, след центриране от ляво и удар с глава на Н'Дойе. Ударът на нападателя бе право в испанския страж, който се справи без никакви затруднения.

Последва контраатака на Манчестър Юнайтед. Уейн Рууни проби от ляво към центъра на терена и стреля силно към Харпър. Изстрелът срещна напречната греда на домакините и излезе в аут.

След изпълнение на пряк свободен в 18' Валдес изпусна топката, играч на Хъл Сити я добута до Никица Йелавич и той я прати в мрежата, но страничният рефер отсъди засада.

4141681

Секунди по-късно Елмохамеди засече брилянтно центриране и стреля опасно, но бившият вратар на Барселона спаси със сетни усилия.

В 21-та минута "тигрите" отбелязаха нов гол, който бе отменен за засада. Незачетеният гол на МакШейн бе след изпълнен от Брейди ъглов удар.

Освен че домакините натискаха сериозно именитите си гости, проблемите за тях се увеличихa и с контузията на Анхел ди Мария в 23-та минута. Той отстъпи мястото си на Аднан Янузай.

През втората част, както и през първата, по-добре започна отборът на Хъл Сити. Три минути след като играта бе подновена, Мейлър засече топката от въздуха, но я прати далеч в страни от целта.

Феновете на домакините не спират да подкрепят своя любим отбор и без никакво съмнение са 12-ият човек на "Кей Си Стейдиъм". За тяхно съжаление конкурентът им в битката за оцеляването във Висшата лига Нюкасъл поведе с гол на Муса Сисоко срещу Уест Хям

4141685

"Червените дяволи" се посъбудиха след час игра и изстрел на Андер Ерера премина на сантиметри от десния страничен стълб на Харпър.

Трябва да се отчете това, че "тигрите" правят всичко възможно, за да отбележат попадение и са по-добрия отбор на терена.

Нов изстрел на Н'Дойе в 64' по посока на вратата на Валдес, но отново нападателят не бе достатъчно прецизен и пропусна.

И отново, и отново...пропуск този път на Никица Йелавич. След центриране от дясно бившият играч на Евертън засече топката към левия ъгъл на вратата на Валдес, но стражът отново показа страхотен рефлекс.

В 76' Маруан Фелайни бе изгонен от игра след брутално влизане с бутоните напред в бедрото на МакШейн.

Marouane Fellaini RED Card Hull 0 - 0...by funnyno1

Съставите:

За Хъл Сити: Харпър; Честър, Доусън, МъкШейн; Елмохамеди, Мейлър, Хъдълстоун, Куин, Брейди; Н'Дойе, Йелавич (3-5-2).

За Манчестър Юнайтед: Валдес; Валенсия, Смолинг, Джоунс, Рохо; Блинд; Мата, Ерера, Ди Мария, Йънг; Рууни (4-1-4-1).