Словения прегази австрийската мечта за четвъртфинал

Словения се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед за мъже в Сочи 2014, след като победи Австрия с 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

В следващата фаза словенците ще срещнат олимпийския шампион от Торино Швеция.

Головата серия на словенците започна след едва пет минути игра през първата част, когато численото превъзходство от наказание на Михаел Рафъл беше оползотворено от голямата звезда на тима Анже Копитар.

Австрийците се опитаха да изравнят също от пауърплей, но ефектът беше обратен - в средата на първата част Роберт Саболич напусна леда за две минути, а при бързо изнасяне на шайбата първи до нея стигна съотборникът му Ян Урбас и той се разписа за 2:0.

Сабахудин Ковачевич вкара за 3:0 в началото на втората третина, а в следващите близо 14 минути не падна гол. Логично, австрийците извадиха своя вратар Матияс Ланге 3:20 минути преди финалната сирена, а това доведе до гол на празна мрежа на Ян Муршак, с който бе оформен и крайният резултат.

Мачовете за разпределение на останалите три четвъртфинални квоти в турнира по хокей на лед също са днес. Най-интересен от сблъсъците е този между Русия и Норвегия, които ще определят съперника на Финландия.