Словения крачи уверено на Евробаскет след бой над Исландия

снимка: fiba.com

Словения продължава да мачка в групите на Евробаскет 2017 и уверено върви към 1/8-финалите на турнира. Възпитаниците на Игор Кокошков записаха четвърти успех над шампионата, побеждавайки Исландия със 102:75. Исландците успяха да окажат известна съпротива само в първата част на двубоя, а след това бяха пометени от Горан Драгич и компания. Това бе четвърто поражение за северняците и шансовете им за фазата на директните елиминации са почти стопени.

Мачът за словенците не тръгна никак добре. След първата четвърт те изоставаха с 23-25, но през втория период започнаха да играят своята игра. На почивката те вече водеха със 17 точки, надигравайки напълно исландците. Словенците не изпуснаха инерцията и след паузата. Десет минути преди края преднината им бе 22 точки, а накрая нарасна още повече - на 27.

Отново най-резултатен за успеха бе капитанът Горан Драгич. Гардът на Маями Хийт наниза 21 точки. Яка Блажич вкара 15, с 14 се отчете Клемен Препелич, а младата звезда Лука Дончич добави 13. За Исландия Мартин Хермансон отбеляза 18 точки, а по 14 записаха Линюр Байринсон и Хьойкюр Паулсон.

Утре първия в групата Словения играе с Франция в последен мач от групата, а търкащият дъното Исландия трябва да победи Финландия, за да запази шансовете си за класиране напред.