След 1081 мача: Изгониха ЛеБрон (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

ЛеБрон Джеймс бе изгонен за пръв път в своята кариера на баскетболист в НБА. Това се случи в неговия мач номер 1081 от редовния сезон. Суперзвездата на асоциацията напусна паркета в края на третата четвърт, когато неговият Кливланд Кавалиърс водеше с 93:70 срещу Маями Хийт. В крайна сметка тимът на Тайрън Лу спечели със 108:97 битката с бившия тим на ЛеБрон.

Причината за изгонването на трикратния шампион бе бурната му реакция срещу съдията Кейн Фицджералд заради неотсъдено нарушение след контакт с Джеймс Джонсън от Маями Хийт. Все пак за 28 минути на паркета ЛеБрон се развихри с 21 точки, 12 борби и 6 асистенции. Огромна част от работата свърши Кевин Лав, който наниза 38 точки.

За Хийт най-резултатен бе Диън Уейтърс с 21, а Бам Адебайо добави 19 от пейката. С успеха Кавалиърс се изкачиха още в Източната конференция. Тимът е на трето място с 14 успеха и 7 поражения. Хийт пък са 9-и с баланс 10-10.

Вижте видео от изгонването на ЛеБрон ТУК!