Славия разгроми Нефтохимик след хеттрик на Галин Иванов

Отборът на Славия разгроми тима на Нефтохимик с 5:1 в среща от 27-ия кръг на родното първенство. Това бе и първи двубой от втората седмица на новия формат на А група.

В герой за Славия се превърна Галин Иванов, който реализира хеттрик. Преди това „белите“ пропуснаха да поведат след като Чавдар Янков изпусна дузпа.

След това малко изненадващо гостите поведоха с попадение на Орачев, но в последната минута на първото полувреме Ради Василев изравни от втора дузпа за Славия.

Второто полувреме премина под диктовката на „белите“ и Галин Иванов реализира хеттрик , а един гол добави Марчев.

Срещата започна равностойно и Славия се опитваше да атакува по крилата. В 20-та минута Лефтеров фаулира Марчев в наказателното поле, но Чавдар Янков изпусна от бялата точка.

4072849

Този пропуск стресира славистите, които допуснаха гол в 37-та минута Орачев стреля от далеч и след рикошет топката прехвърли Георги Петков.

Все пак Славия успя да изравни в края на полувремето, когато Ради Василев бе фаулиран в наказателното поле от Ивелин Янев. Василев бе точен от бялата точка за 1:1.

През второто полувреме Нефтохимик не успя изобщо на намери себе си, докато играта на Славия по фланговете стана още по-опасна.

В 53-та минута Галин Ивано получи подаване от Чавдар Янков и мощен удар не остави шансове на вратаря. Пет минути по-късно Марчев отбеляза гол с глава след центриране на Галин Иванов.

В 67-та минута Галин Иванов изненада вратаря и се разписа за 4:1. Крилото оформи своя хеттрик след много добра атака и взаимодействие с Да Силва.

Така Славия вече има 34 точки и се намира на 9-то място в класирането с пет зад Берое. Нефтохимик остава на последната позиция с 12 точки.