Славия прекъсна черна серия, макар и за Купата

Отборът на Славия се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като днес "белите" се наложиха с 3:1 при визитата си на втородивизионния Черноморец.

По този начин новият наставник на столичани Иван Колев записа първата си победа начело на тима, докато Славия прекъсна и черната си серия от шест поредни загуби, допуснати обаче на ниво "А" група.

Двубоят на ст. "Лазур" в Бургас нямаше как да започне по-добре за "белите", които поведоха след само четири минути игра, благодарение на попадението на Иван Вълчанов.

След почивката двубоят край морето стана далеч по-резултатен и атрактивен, като зрителите видяха общо три гола през вторите 45 минути.

Душан Савич покачи на 0:2 за Славия в 58', но петнадесет минути преди края Деян Христов намали за "акулите, разписвайки се от дузпа.

Футболистите на Иван Колев обаче не допуснаха изненадващ обрат в сблъсъка, а точното попадение на Костадин Дяков в 81' сложи точка на спора при краен резултат 1:3 в полза на най-стария столичен клуб.