Славия подчини слаб Ботев и мечтае за бял поход в Европа

снимка: botevplovdiv.bg

Славия удари Ботев с минималното 1:0 като домакин с гол на Балджийски в 75-ата минута. По този начин белите се доближиха само на 1 точка от третия Берое.

Именно третата позиция дава излаз в евротурнирите.

Мачът бе доста скучен и изпълнен с неточни отигравания. Всичко най-интересно от свубоя можете да прочетете по-долу в материала.

Славия приема Ботев в "Овча купел" в мач, който Sporta.bg ще следи на живо за своите читатели.

Преди срещата

Ботев е преследван от куп контузии и проблеми от мотивационен характер преди тази среща. Титулярният нападател на "канарчетата" - младокът Милев е с травма и няма да играе. Звездата на пловдивчани Грегъри Нелсън пък се сърди и бе оставен извън групата. В нея липсва и друг чужденец, който иска да се маха от Ботев - Рахави Кифуети.

Ботев няма успех в А група от почти 2 месеца.

Славия пък ще гони първа победа като домакин през втория полусезон. "Белите" се борят за 3-ото място в елита, което ще ги изведе до евротурнирите. Те изостават на 4 точки от Берое, но 3 точки днес биха ги залепили за заралии.

Теренът е отлично подготвен от домакините и 22-мата са задължени да демонстрират добър футбол.

СЪСТАВИТЕ

Славия:

Георги Петков, Диего Фераресо, Стефан Велков, Димитър Пиргов, Омар Абуд, Емил Мартинов, Борислав Балджийски, Георги Йомов, Янис, Карабельов, Емил Стоев и Ивайло Димитров.

Ботев:

Голас, Йордан Георгиев Христов -, Игор Ощипко, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Орлин Старокин, Серкан Кадир Юсеин, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Мачът стартира. Агитка от 20-ина души подкрепя Ботев, а Славия разчита на 50-ина души, които пеят с пълни гърла. Общо публиката в Овча купел наброява към 300 човека.

3-а минута: Първа опасна атака на Славия. Играч на домакините нахлу мощно в наказателното поле на Ботев и бе избутан от Терзиев. Реферът обаче прецени, че единоборството е било рамо в рамо и остави играта да продължи.

Позиционна игра в първите 15 минути. Двата отбора разчитат на дълги подавания, които не са проблем за защитниците. В средата на терена Славия се ориентира по-добре.

Домакините имаха претенции за положение, при което съдиите отсъдиха спорна засада.

15-а минута: Божидар Васев изпълни прекрасно задна ножица и само чудото спаси Георги Петков и Славия. Васев засече майсторски центриране от крилото, а топката облиза страничната греда.

21-а минута: Опасно положение, след което Славия можеше да поведе. Георги Петков със силен шут намери Ивайло Димитров. Нападателят стреля от 25 метра по земя, но изстрелът премина на метър от страничната греда.

Славия наложи натиск, който обаче до момента остава безрезултатен. Домакините си подават топката с повече мисъл от своя опонент, но се блъскат в жълто-черната защитна линия и нямат идея как да я преодолеят.

В първите 30 минути не се вижда как някой тим ще поведе до полувремето.

31-а минута: Гостите от Пловдив полудяха, защото Васев се измъкваше сам срещу вратаря, но Стефан Велков го настигна и със шпагат му отне топката. Според щаба на Ботев обаче е имало нарушение, което Станислав Ставров не отсъди.

В ответната атака Балджийски отправи удар извън наказателното поле, но и този път топката премина до гредата.

Скучна игра и от двата тима. Малкото зрители на стадиона са напът да заспят. Футболистите действат мудно и неконцентрирано и вече се чуват обидни скандирания и подканяния от трибуните.

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО - 0:0

Втората част почна двуостро. Първо Балджийски опита нов далечен удар, а Ботев отвърна с опасен изстрел на Васев.

57-а минута: Най-чистото положение в мача бе за Славия. Димитър Пиргов се извиси и от 7-8 метра стреля с глава в долния десен ъгъл на вратата, Виктор Голас обаче реагира брилянтно и акробатично изби.

75-a минута: ГОООООООЛ за Славия. Борислав Балджийски увенча добрата си игра с гол. Той излезе сам срещу Голас леко диагонално и хитро шмугна топката край вратаря.