Славия ошамари десет от Локомотив (Пд)

Отборът на Славия завърши отлично редовния сезон в българската "А" група, след като днес "белите" разгромиха с 4:1 силния тим на Локомотив Пловдив в среща от 26-ия кръг на първенството.

Наставникът на "смърфовете" Александър Станков извърши някои рокади в своя състав, което обаче не помогна никак на пловдивския тим. Така Локомотив остава на 5-а позиция зад градския си съперник Ботев, който вчера победи Локомотив София и изкочи четвърти с точка повече пред "черно-белите".

Славия пък събра актив от 31 точки, колкото има и Локомотив София. И двата столични тима обаче остават във втората седмица за предстоящите плейофи в шампионата.

Ристевски, Марчев, Пиргов и Галин Иванов бяха точни за Славия, докато за Локомотив се разписа водещият реализатор на "А" група Мартин Камбуров. "Смърфовете" играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради изгонването на Георги Коруджиев.

На почивката нещата не изглеждаха толкова зле за гостите, имайки предвид, че резултатът бе равен - 1:1.

В 22' Славия реализира първото си попадение в срещата. Мартин Камбуров опита да изчисти с глава топката след центриране на Чавдар Янков, но вместо това я предостави на Ристевски. Македонецът не сбърка и вкара за 1:0.

В 36' обаче Мартин Камбуров поправи грешката си. Голмайсторът на шампионата се възползва от лоша игра на "бялата" отбрана и със силен изстрел матира Георги Петков за 1:1.

През вторите 45 минути обаче нещата потръгнаха зле за гостите. Още в 54' Локомотив остана с десет души, след като Георги Коруджиев бе изгонен с втори жълт картон.

Вече и с човек повече на терена, Славия тръгна към победата. В 69' Галин Иванов продължи с глава към Веселин Марчев, а последният също с глава вкара от чиста позиция за 2:1.

Минута по-късно голмайсторът Марчев нацели и напречната греда, а в 71' резултатът вече бе 3:1 за Славия. Димитър Пиргов засече центриране от корнер и също с глава реализира в мрежата на Кирил Акалски.

Крайното 4:1 бе оформено четири минути преди края, а точен бе Галин Иванов. Халфът засече по хубав начин центриране на Марчев и отбеляза.