Славен тим оцапа гащите: Щутгарт изпадна за пръв път от 1975-а

Щутгарт изпадна от Бундеслигата за първи път от 1975 година насам и общо за втори път в своята история, след като "швабите" загубиха с 1:3 от Волфсбург на "Фолксваген Арена". Максимилиан Арнолд (11') и Андре Шюрле (29') попариха рано-рано надеждите на гостите, които успяха да върнат един гол чрез Даниел Дидави (78'). В добавеното време Шюрле довърши "швабите" с втория си гол.

Още в 11-ата минута "вълците" поведоха в резултата. Шафер центрира отляво, а Арнолд изпревари двама бранители на гостите и засече отблизо. В 29-ата минута Шюрле удвои след удар от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Зегуин пропусна да направи преднината на Волфсбург класическа, но този път Ленгерак успя да реагира добре и да спаси, а веднага след това удар на Мартин Харник срещна гредата.

В 78-ата минута Даниел Дидави намали след страхотно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра. Минута по-късно Виейриня пропусна да възстанови аванса на Волфсбург от два гола. В 86-ата минута Тащи бе близо до изравнително попадение, но Кастеелс успя да избие неговия опасен удар от фаул. В добавеното време Дракслер изведе Шюрле, който не сгреши сам срещу Ленгерак, оформяйки крайното 3:1 с втория си гол в мача.

Това бе шесто поредно поражение и общо 19-о такова от началото на сезона за Щутгарт, който завършва на 17-о място и през следващия сезон ще играе във Втора Бундеслига. Волфсбург завършва осми.