Слабак подля вода на Рома във Вечния град

Рома се издъни жестоко и то у дома срещу слабака Сасуоло в 19-ия кръг на Серия А. "Вълците" поведоха чрез Пелегрини, който наказа бившия си тим в средата на първата част. После обаче домакините се отпуснаха, явно мислейки повече за новогодишния празник.

Сасуоло стигна до важната точка в борбата си за оцеляване в 78-ата минута чрес Мисироли. Финалният щурм на Рома не доведе до желания резултат и двата тима фиксираха реми.

За отбелязване е, че двубоят бе последен в кариерата на защитника на Сасуоло Паоло Канаваро. Той бе изпратен с овации и транспарант от привържениците на гостите, а след последния съдийски сигнал Паоло получи поздравления и от играчите на Рома.

Любопитното е, че треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо е бивш наставник именно на Сасуоло и това прави неуспехът срещу този тим още по-болезнен.

След 19 кръга "вълците" от Вечния град имат 39 точки и са на четвърта позиция - на цели 9 пункта от водача Наполи. Рома обаче е и с 1 мач по-малко - отложената среща със Сампдория.

Сасуоло пък е с 21 точки на 14-о място.

Най-интересното в останалите срещи в Серия А бе, че тоталният аутсайдер Беневенто записа първа победа в елита. Тя дойде с 1:0 срещу "летящите магаренца" от Киево. Удинезе пък стигна до четвърти пореден успех.