Слабак изхвърли Бетис от Купата на Краля, Валенсия е на 1/8-финал (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Втородивизионният испански Кадис хвърли голямата бомба на 1/16-финалите за Купата на Краля, като отстрани елитния Бетис. Тимът на Алваро Сервера спечели реванша в Севиля с 5:3, а първият мач приключи с победа 2:1 за Бетис. Така с общ резултат от двете срещи 6:5 отборът от втория ешелон продължи към 1/8-финалите на надпреварата.

Още в 3-ата минута Давид Барал изведе гостите напред, но само 5 минути по-късно Рияд Будебуз отговори с точно изпълнен пряк свободен удар за 1:1.

В 18-ата минута Даниел Ромера от Кадис се възползва от перфектно центриране и с глава прониза мрежата за 2:1. Отново обаче последва светкавичен отговор от страна на домакините - след 6 минути Кристиан Тейо завъртя топката технично и вкара гол шедьовър, за да възвърне паритета.

Пак Кадис се оказа водещ в резултата в 26-ата минута след дузпа, вкарана от Айтор Гарсия. Малко преди полувремето пък гостите взеха удобен аванс с 4:2 след попадение на Даниел Ромера.

Бетис успя да се върне в мача в 65-ата минута, когато Тейо с втория си гол даде шансове на Бетис. В 78-ата обаче Иван Кецойевич сложи точка на спора, след като засече с глава центриране от корнер. По този начин Бетис отпадна сензационно, а Кадис е на 1/8-финалите.

Валенсия продължи добрата си форма от първенството и я пренесе в мачовете за Купата. "Прилепите" наказаха Сарагоса с 4:1 на "Местайя" и с общ резултат 6:1 също са на 1/8-финал. Два гола за успеха вкара Санти Мина, а по един добавиха Роберт Ибанес и Рубен Весо. За гостите точен бе Хорхе Помбо.

Вижте видео от драмата между Бетис и Кадис ТУК!