Скандално съдийство в Испания отне победата на Барса над Валенсия (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Валенсия и Барселона завършиха наравно 1:1 на "Местайя" в дербито от 13-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят обаче ще се запомни със скандалното решение на съдиите, които не отсъдиха абсолютно редовен гол на каталунците. При резултат 0:0 Лионел Меси отбеляза, като топката премина малко зад гол линията и тогава стражът Нето изби. Това обърка реферите, които не видяха, че кълбото е с цял метър във вратата, и не зачетоха попадението. Иначе Родриго вкара за домакините, а Жорди Алба изравни в последните минути.

Още в 30-ата минута Барса трябваше да води в резултата. Лионел Меси стреля малко зад наказателното поле в обсега на Нето, който изпусна топката, тя мина между краката му и премина с целия си обем зад гол линията. Вратарят я изби, а съдиите не видяха добре ситуацията и не зачетоха гола на "блаугранас". Футболистите на Барса скочиха срещу реферите в бурен протест, което щеше да им коства изоставане в резултата. В ответната атака Симоне Дзадза пропусна да накаже гостите, след като ударът му премина в аут.

До края на полувремето Суарес можеше да поведе тима на Ернесто Валверде напред. Уругваецът бе изведен сам срещу Нето, но стреля под ъгъл и стражът спаси.

Валенсия започна ударно втората част и заслужено поведе в резултата в 60-ата минута. Хосе Гая проби отляво и даде прострелен пас към Родриго, който наказа Марк-Андре Тер Щеген за 1:0. След това Барса пое контрол над срещата, а "прилепите" имаха няколко шанса на контраатака, които бяха пропилени.

След неуспешни опити на Суарес да се разпише на няколко пъти дойде гениалният момент на Лео Меси. Аржентинецът пусна феноменален пас към захождащия зад гърба на отбраната Жорди Алба, а левият бек засече от воле и изравни в 82-ата минута.

До края и двата тима имаха шансове за победата, но не ги използваха и поделиха точките. Все пак Барса остава лидер с 35 пункта, а Валенсия е първи преследвач с 31.