Скандално съдийство отне трите точки на Верея срещу Локо Пд (ВИДЕО)

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) и Верея завършиха наравно 1:1 в последен мач от 19-ия кръг на Първа лига, игран на "Лаута". Гостите от Стара Загора могат да съжаляват, тъй като съдиите не им отчетоха редовно попадение при резултат 1:0 в тяхна полза. Тогава Георги Андонов пое топката с рамо и отбеляза, но реферите видяха игра с ръка и не зачетоха гола. Илиян Йорданов поведе Верея напред в резултата още в началото, а в края на мача Симеон Райков изравни от дузпа и така донесе ценна точка на "смърфовете".

Още в 7-ата минута тимът на Илиан Илиев излезе напред в резултата. Петър Витанов се пребори в центъра и намери страхотно Илиян Йорданов, който остана очи в очи с Илко Пиргов и го преодоля технично за 1:0.

След това Фенуш имаше шанс да покачи, но ударът му излезе в аут. За Локо Димо Бакалов и Веселин Марчев пропуснаха да изравнят. Ударът на Бакалов с глава бе спасен, а Марчев стреля неточно покрай вратата на гостите.

През втората част Верея започна по-активно и в 64-ата минута гостите трябваше да водят с 2:0. Мехди Фенуш напредна отдясно и центрира към Андонов, който овладя с дясното си рамо и простреля Илко Пиргов, но съдиите не зачетоха попадението. Те видяха игра с ръка на играча на Верея.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Димо Бакалов нахлу в пеналта на гостите и бе фаулиран от Венцислав Бенгюзов. Симеон Райков застана зад бялата точка и не пропусна да изравни за 1:1.

След равенството Верея остава на 5-о място с 30 точки, докато Локомотив (Пловдив) е 9-и с 22 пункта.