Скандален съдия подари 3 точки на Левски и накара Пирин да трепери за елитния си статут

Левски би с 1:0 Пирин в Благоевград и се бетонира на 2-ра позиция в А група в последния мач на Стойчо Стоев начело на "сините", предаде репортер на Sporta.bg.

Мачът бе опорочен от неадекватния главен рефер Вихрен Манев. Свирчото не даде чиста дузпа за "орлетата", накъсваше играта с ненужни фаулове, а връх на скандалното му арбитриране бе голът на гостите.

Той падна в продължението на първото полувреме. Тогава Манев наду свирката при откровена симулация на Венцеслав Христов. Нападателят падна като покосен встрани от наказателното поле, след като близо до него бе вратарят на Пирин - Костов. Стражът посегна към краката на Христов при една спорна топка, но не го докосна. Въпреки това съдията даде нарушение. Именно след изпълнението се получи разбъркване, след което централният защитник на Левски Александър Александров се оказа най-съобразителен и откри резултата.

В 53-ата минута Пирин имаше основателни претенции за дузпа, но този път отсъждане не последва. Дюлгеров бе фаулиран от Веско Минев, но съдията се уплаши да даде 11-метров удар за домакините.

Това вбеси скамейката на домакините и най-вече треньора Наджи Шенсой.

Пирин в края натисна и имаше удобни шансове да изравни, но това не се случи и 3-те точки отпътуваха за София. В 90-ата минута втори жълт картон видя голмайстора Александров.

След това поражение Пирин изобщо не може да е сигурен за елитния си статут. Благоевградчани имат в актива си 23 точки и е предпоследен. Зад тях е само Монтана, които са с 21 пункта. До края остават 2 кръга, в които битката ще е жестока, а всяка грешка може да е фатална.

Припомняме, че изпаднал от А група по служебен път е Литекс. Така някой измежду Пирин или Монтана ще играе бараж с втория от Б група и щр има шанс да се спаси, дори да остане 9-и в класирането.