Скандален съдия-бушон подари победа на Левски срещу ЦСКА

Думите на Любо Пенев, че съдията Владимир Вълков няма как да се справи с мача Левски-ЦСКА се оказаха пророчески. Пловдивчанинът мерзаво подпря "сините" в решаващи ситуации и повлия на резултата - 1:0 за 26-кратните шампиони. Реферът се оказа главно действащо лице в срещата и "бушон", за какъввто Чичовото го обяви предварително.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО В МАЧА - ВИЖТЕ ТУК

След равностойни начални минути двата отбора си размениха по няколко удара, като на два пъти Николай Михайлов се намесваше успешно, опазвайки мрежата си суха. Най-интересно беше в заключителната част на първото полувреме, когато Левски успя да поведе с автогол на Стивън Перейра, след като малко преди това ЦСКА остана с 10 човека. Едвин Джеси получи доста спорен червен картон в 44-ата минута. Съдията Владимир Вълков, който е дебютан във вечното дерби, изгони играч на "армейците" за нарушение срещу Иван Горанов край тъчлинията. Ганаецът и капитанът на Левски се спречкаха край тъчлинията, в резултат на което Вълков показа картони и на двамата - за Джеси червен, а за българския национал жълт.

Ситуацията шокира "червените", които получиха още един удар преди почивката, и то от свой футболист. Във втората минута на добавеното време Стивън Перейра си отбеляза автогол, играейки нескопосано след центриране в наказателното поле. Бранителят на ЦСКА засече топката с глава, пращайки я в мрежата на Черниаускас и Левски поведе - 1:0.

Черниаускас не успя да реагира по никакъв начин в ситуацията, тъй като не очакваше подобни действия от съотборника си, зад чийто гръб дебнеше Станислав Костов. "Червените" обаче протестираха за фаул на Паулиньо срещу Иван Турицов. На телевизионните повторения се видя как бразилецът удря в лицето десния бе на ЦСКА преди да центрира.

През втората част съдиятра отново бе слаб и в редица ситуации не се намеси адекватно. Срещата бе нервна, а ЦСКА имаше шансове да изравни, но не съумя. В крайна сметка вече Левски и ЦСКА вече са 5 точки от лидера Лудогорец, но "сините" са с по-добра голова разлика на втората позиция.