Скандален гол с ръка донесе трите точки на Левски срещу Верея (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Левски спечели крайно драматично домакинството си на Верея с 1:0 на "Герена" в мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Герой за "сините" отново се оказа Давид Яблонски, който наниза вратата на гостите в последната 90-а минута и хвърли феновете по трибуните в екстаз! Чешкият бранител продължава да е голмайстор на Левски, а това бе 8-ият му гол от началото на сезона, който за пореден път е с цената на три точки. При попадението обаче имаше сериозни съмнения за игра с ръка на бранителя. От повторенията се видя, че Яблонски наистина използва ръката си. В края на двубоя вратарят на Верея Георги Аргилашки пък получи директен червен картон заради бурната си реакция.

26-кратните шампиони започнаха по-настоятелно срещата. Те можеха да поведат още в 5-ата минута, когато Милош Цветкович изведе зад гърба на отбраната Сержиу Буш. Румънецът стреля опасно от около 5 метра, но Аргилашки изби топката.

В 11-ата минута Левски изпусна още една чиста ситуация. Кабрал проби през отбраната на старозагорци и центрира към Роман Прохазка. Словакът се извиси над защитата на Верея, но изпрати топката в аут след удар с глава от непосредствена близост. Малко след това Буш отново изпусна сам срещу вратаря, като предизвика страхотна намеса от страна на Аргилашки.

Старжът на Верея се оказа истинска стена пред играчите на Левски. В 34-ата той отрази опасен удар на Обертан, а французинът не успя да преодолее вратаря 9 минути по-късно, когато отново отправи хубав шут към вратата му.

В 54-ата минута Домовчийски се озова очи в очи с Митрев, но под ъгъл, копна топката над хвърлилия се страж, но тя излезе в аут. Това бе първото по-опасно положение за тима на Илиан Илиев.

Левски отговори подобаващо в 63-ата минута. Защитникът Давид Яблонски стреля от границата на наказателното поле, но нямаше късмет и топката срещна дясната греда на Верея. Само четири минути по-късно Илиан Йорданов можеше да разочарова "сините" при една от редките атаки на тима си. Той проби в пеналта и стреля от около 10 метра, а топката като по чудо не порази вратата на Левски.

Верея натисна в последните минути и бе много близо до това да шокира футболистите на Делио Роси. Този път главен герой в опасната ситуация бе Георги Андонов. Топката бе центрирана от корнер към него, той се освободи от "сините" бранители, но не успя да порази опразнената врата с глава от няколко метра.

В 90-ата минута обаче най-накрая звездният миг на Левски дойде. Главният "виновник" за попадението отново бе Давид Яблонски. Защитникът на "сините" вкара след центриране на Обертан. На повторенията обаче се видя, че той използва ръката си, за да донесе трите точки на Левски. Георги Аргилашки пък бе изгонен за бурната си реакция.

Така Левски остава на 3-а позиция с 32 точки, а Верея е 6-и с 26.