Скандал: Треньорът на Наполи с хомофобски псувни към Манчини

Интер победи Наполи като гост за първи път от 1997 година с 2:0 късно вечерта във вторник и изхвърли временния лидер в Серия от четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. Стеван Йоветич с красив гол от около 25 метра в 75-ата минута отбеляза първото попадение във вратата на домакините, а Адем Ляич елиминира интригата с клиничен шут в 91-ата.

Точно при реализирането на решителния втори гол треньорът на Интер Роберто Манчини отиде при четвъртия съдия, за да попита (както самият той разкри след мача) защо добавеното време е цели пет минути.

Тогава се разигра грозната сцена между него и колегата му начело на Наполи – Маурицио Сари. Камерите хванаха двамата в словесна престрелка и опит за физическа саморазправа, до каквато не се стигна.

4152650

След мача Манчини обясни, че разговорът му с четвъртия рефер е бил прекъснат от Сари, който го псувал и два пъти го обидил на база сексуална ориентация. Наставникът на „нерадзурите“ бе толкова потресен, че изобщо не искаше да похвали играчите си за отлично проведения двубой и класирането на полуфинал.

Интересен факт е, че Манчини моментално бе изгонен от главния съдия, поради факта, че напусна очертанията на треньорската си зона и разменяше реплики със Сари.

„Изключително съм омерзен. Такова нещо е недопустимо във футбола и в Англия, например, Сари нямаше да бъде допускан повече до терена. След мача отидох да го потърся в съблекалнята и той ми се извини, но искам да се засрами от думите си“, обясни треньорът на победителите.