Скандал беляза контрола на ЦСКА 1948, "червените" разгромиха тим от Втора лига

снимка: lap.bg

Лидерът в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948 се наложи над Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 в контролна среща, играна в София. Червените откриха резултата след гол от дузпа на Гущеров в 67-ата минута, а след него Йоан Маринов (85) и Таушанов (90) довършиха "железничарите".

Не обаче играта или резултатът бяха най-интересните събития в двубоя, а скандалът, който се разрази след първото попадение на "червените". Играта бе спряна от главния рефер Петър Григоров, тъй като от щаба на гостите скочиха срещу съдията и започнаха да нанасят обидни слова по него. Те имаха претенции, че Григоров не е показал директен червен картон на Петко Петков минути по-рано и избухнаха в неудовлетворение след попадението на Гущеров.

След шест минути, в които не се игра футбол съдията се завърна и играта продължи. Той бе прекратил срещата, след като показа директен червен картон на човек от щаба на Локо. Гостите обаче не се съобразиха с решението на Григоров и членът на щаба на "железничарите" отказа да напусне скамейката. Реферът се успокои и даде знак играта да се възобнови.

Точно тогава ЦСКА 1948 пречупи опонента си. В 85-ата минута Зюмбулев стреля с глава след центриране от корнер, вратарят на Локо изби, но Йоан Маринов вкара с добавка за 2:0. Секунди преди да изтече редовното време Маринов пусна добър пас към Таушанов, който с бомбен шут оформи крайното 3:0 за ЦСКА 1948.