Сити вкара само веднъж, но записа 18-а поредна победа (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити записа 18-а поредна победа във Висшата лига, след като надви Нюкасъл като гост с 1:0 в двубой от 20-ия кръг. Единственото попадение за "гражданите" отбеляза Рахим Стърлинг в 31-ата минута. Резултатът можеше да е още по-изразителен, но два удара на Серхио Агуеро се отбиха в гредата.

Още в 7-ата минута аржентинецът намери стълба зад Роб Елиът след хубав изстрел. След това стражът на домакините отрази удар с глава на Агуеро, а гредата го спаси броени минути по-късно след нова несполучлив опит на Кун. Кевин де Бройне стреля опасно, но топката премина над вратата.

Нюкасъл не излизаше от своята половина, а Сити наложи тотален контрол над срещата. Така се стигна до 31-ата минута, когато Де Бройне прехвърли бранителите на "свраките" и намери Стърлинг, който засече паса от движение и порази целта за 1:0.

Нюкасъл отговори с опасна ситуация, но топката бе изчистена от гол линията на гостите. Дуайт Гейл имаше шанс през втората част след хубав удар с глава, но "свраките" нямаха късмет. За сметка на това Де Бройне уцели гредата и Агуеро направи добавка, но бе в положение на засада. В 75-ата минута пък Нюкасъл имаше претенции за дузпа след интервенция между Данило и Дуайт Гейл, но реферът остана безмълвен.

Така футболистите на Пеп Гуардиола вече държат титлата с една ръка още преди Нова Година. "Гражданите" са на върха с 58 точки, а най-близкият преследвач Манчестър Юнайтед има в актива си 43 пункта. Нюкасъл е 15-и с 18 точки.