Сити тръгна уверено, Рууни вкара за Евертън (РЕЗУЛТАТИ и ВИДЕО)

Манчестър Сити тръгна перфектно на старта на Висшата лига, след като попари новака Брайтън като гост с 2:0. Серхио Агуеро поведе гостите напред чак в 70-ата минута. Той разстреля отблизо стража на домакините Матю Райън след грешка в отбраната на "чайките". Пет минути по-късно пък Люис Дънк си отбеляза нелеп автогол с глава и така лиши своя отбор от осъществяване на някаква сензация.

В друг двубой от първия кръг на английското първенство Евертън победи у дома Стоук Сити с 1:0. В голмайстор за "карамелите" се превърна живата легенда на Висшата лига Уейн Рууни. Бившият капитан на Манчестър Юнайтед се нуждаеше от само 45 минути, за да отбележи първи гол при повторния си дебют за Евертън, който му даде път в професионалния футбол.

Новакът Хъдърсфийлд пък осъществи голяма изненада, побеждавайки като гост Кристъл Палас с класическото 3:0. Два пъти точен за гостите бе Стийв Муние, а Джоел Уорд си вкара автогол.

По-рано през деня Ливърпул и Челси стъпиха накриво. Мърсисайдци направиха равенство 3:3 като гости на Уотфорд, а шампионите отстъпиха драматично но Бърнли с 2:3 на своя "Стамфорд Бридж".