Сити се изложи пред вратата на Норич

Манчестър Сити изпусна великолепен шанс да се завърне на върха в английската Висша лига, след като позволи на опашкаря Норич да се измъкне при домакинството си от 25-ия кръг и да се добере до равенство 0:0.

„Гражданите“ за втори пореден път не успяват да покорят противниковата врата, което не им се беше случвало от 1-ви януари 2012-та година. Най-добрата атака в Премиърлийг се провали в опитите си да разпечата мрежата на домакините Норич, а на практика пред Сити се откри само една добра възможност за попадение.

Испанският национал Алваро Негредо (на снимката), който се представя отлично до момента през сезона, този път не успя да зарадва мениджъра Мануел Пелегрини и стреля с глава в напречната греда в 35-ата минута.

В другите важни за Манчестър Сити мачове днес се получиха противоречиви за „гражданите“ резултати. Ливърпул попречи на Арсенал да окупира върха, размазвайки го с 5:1 в дербито на стадион „Анфийлд“, а Челси без проблеми срази с 3:0 Нюкасъл на „Стамфорд Бридж“ след хеттрик на белгийския техничар Еден Азар.

Така именно Челси вече е водач в класирането след 25 мача с актив от 56 точки, докато Арсенал остава втори с 55. Манчестър Сити има 54 и трябва да се задоволи с третата позиция, като четвъртият Ливърпул дебне отблизо с 50 пункта.