Сити разчекна Ливърпул с петица, кървав сблъсък помрачи дербито (ВИДЕО)

Манчестър Сити унижи с разгромното 5:0 Ливърпул и Клоп в очакваното с огромен интерес дерби от 4-ия кръг на Висшата лига. Зрителите на "Етихад" изживяха страхотни емоции, но видяха и кървав инцидент.

Хищникът Серхио Агуеро даде старт на голеадата в средата на първото полувреме след отлично подаване на Кевин Де Бройне, а в 37-ата минута се случи нещо ужасяващо. Садио Мане се втурна да гони едно подаване, но вместо това брутално изрита с бутоните в главата вратаря на "гражданите" Едерсон. Престъплението бе наказано с директен червен картон от съдията. Лекарските екипи оказваха първа помощ на разкървавения бразилец в продължение на 10 минути, преди да бъде изнесен на носилка. Стражът бе откаран с линейка в болница, където състоянието му е стабилно.

Габриел Жесус уби интригата в мача с два гола - в края на първата част и в началото на втората. В 76-ата минута Лерой Сане направи 4:0, в продължението отново той оформи крайния резултат.

В класирането домакините са вече лидери с 10 точки, докато Ливърпул допусна първа загуба през сезона и остава със 7 пункта.