Сити потрепери, но пак взе победа за Купата на лигата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити надви у дома втородивизионния Бристол Сити с 2:1 в първи мач от полуфиналите за Купата на лигата в Англия. "Гражданите" изостанаха с 0:1 през първата част, но след полувремето успяха да изравнят. Победният гол на Серхио Агуеро пък падна в последните секунди на двубоя и така футболистите на Пеп Гуардиола спечелиха 16-и пореден мач у дома във всички турнири.

Гостите започнаха много уверено срещата и отправяха безпощадни удари, с които да тестват Клаудио Браво. Чилиецът обаче се справяше с тях, докато не дойде 44-ата минута. Тогава Бристол получи право да изпълни дузпа след грубо нарушение в пеналта на Джон Стоунс. Зад топката застана Боби Рийд и не сгреши за 1:0.

Разбира се, домакините играха своя тотален футбол през цялото полувреме, но нямаха късмет след удари на Стърлинг, Де Бройне и Бернардо Силва. Това се промени през втората част, когато Кевин де Бройне майсторски изравни. Той сам организира бърза контра и подаде на десния фланг, а там Стърлинг му я върна около точката на дузпата, хващайки в крачка бранителите на гостите. Белгиецът нямаше друга опция, освен да разстреля Франк Фийлдинг, за да изравни.

Сити опита да отмъкне успеха в минутите около 60-ата и създаде натиск. Отново обаче Фийлдинг отразяваше всички удари. Така се стигна до 90-ата минута, когато меко центриране на Бернардо Силва намери непокрития Серхио Агуеро. Аржентинецът прехвърли стража на Бристол след удар с глава и донесе победата на "гражданите".

Така реваншът в Бристол ще определи кой ще играе на "Уембли" в битка за трофея. Сити е стигал до финалния мач в 3 от последните 4 случая, в които е участвал на полуфиналите.