Сити обърна Евертън и ще играе финал на „Уембли” (ВИДЕО)

Манчестър Сити се класира за финала в турнира за Купата на лигата и ще се изправи срещу Ливърпул на стадион „Уембли” на 28 февруари в битка за първи трофей през сезона. „Гражданите” осъществиха обрат от 0:1 до 3:1 като домакини на Евертън в ренваша от полуфиналите и заличиха пасива си (1:2) от първия двубой в Ливърпул.

Така Сити постигна една от целите си през настоящата кампания и продължава да мечтае за триумф на всички възможни фронтове. Не толкова розова беше обаче перспективата за близкото бъдеще на тима, както и на мениджъра Мануел Пелегрини, когато в 18-ата минута Рос Баркли даде аванс на Евертън.

В 24-ата обаче Фернандиньо с един от редките си голове за Сити възстанови равенството в ключов момент от двубоя и даде шанс на „гражданите” да преследват обрат до края на срещата.

Звездите в атака Кевин де Бройне и Серхио Агуеро не разочароваха през второто полувреме. Белгиецът се възползва от пас на Рахийм Стърлинг в 70-ата минута и направи резултата 2:1, а само шест минути по-късно асистира на Агуеро, за да могат домакините да поведат и в общия резултат от двата двубоя.

Освен Евертън, по пътя към финала Манчестър Сити елиминира Съндърланд (4:1), Кристъл Палас (5:1) и Хъл Сити (4:1). Ливърпул пък надви Карлизъл (2:1), Борнемут (1:0), Саутхамптън (6:1) и Стоук Сити (1:1 общ резултат от двата мача, 6:5 при дузпите в реванша).

Manchester City 3 - 1 Everton - Highlights - 27...by Football--Live