Сити изстрада рулетката на дузпите, но е на 1/2-финал за Купата на лигата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити победи Лестър като гост след изпълнение на дузпи (4:3) и се класира на 1/2-финалите за Купата на лигата. Редовното време на "Кинг Пауър Стейдиъм" приключи при резултат 1:1, като "лисиците" съумяха да изравнят в 6-ата от общо 8 минути добавено време. Тогава Джейми Варди бе точен от дузпа, след като Бернардо Силва бе повел гостите напред през първата част.

В 26-ата минута Гюндоган разкъса защитата на Лестър с дрибъл и извеждащ пас към Силва. Португалецът завърши хладнокръвно за 1:0. Последваха чисти шансове за Жезуш и отново Силва, но те не доведоха до нищо съществено.

От другата страна Лестър натисна и Келеши Ихеаначо имаше шанс да вкара на бившия си тим, но Клаудио Браво спаси. Отново Ихеаначо стреля опасно над вратата след няколко минути, а Джейми Варди и Рияд Марез също пропуснаха удобни възможности.

Така се стигна до 96-ата минута, когато съдията отсъди бялата точка в полза на "лисиците" заради нарушение на Кайл Уокър срещу Демарай Грей. Варди бе точен от 11 метра и прати мача в продължения, а след това се стигна и до дузпи.

Фукс, Магуайър и Ибора бяха хладнокръвни за домакините в първите три изпълнения, а ответните дузпи бяха отбелязани от Гюндоган, Яя Туре и Нмеча. Жезуш поведе Сити с 4:3 и тогава дойде редът на Джейми Варди. Той не успя да повтор изпълнението си от редовното време и пропусна. Заради правилата на дузпите в този турнир Рияд Марез би втора последователна за Сити, но Браво спаси удара му. Така Сити премина през страшни мъки, но достигна полуфиналите.