Сити и Ливърпул си спретнаха ритуално харакири на "Етихад"

Манчестър Сити и Ливърпул си направиха харакири след 1:1 на "Етихад" и на практика коронясаха Челси с титлата. Срещата от 29-ия кръг в Англия бе апотеоз на непростимите пропуски.

Положенията почнаха от 20-ата минута със 100 процентов шанс на Давид Силва, след което и Стърлинг се размина с гола. Фирмино и Лалала размениха по още една опасност до края на първата част, а през второто полувреме пропуските продължиха.

Джеймс Милнър все пак откри от дузпа в 51-ата минута, а Серхио Агуеро изравни в 69-ата, а само за последния четвърт час голът се размина на косъм три пъти, а Кевин де Бройне, Лалана и Стърлинг се отличиха с пропуски.

Ремите не е от полза на никой от двата тима, които остават трети и четвърти, но далеч зад лидера Челси.