Сити с единия крак на 1/4-финал след разгром в Базел

снимка: twitter.com

Манчестър Сити на практика си осигури класиране на 1/4-финалите в Шампионската лига, след като разгроми Базел като гост с 4:0. Два гола за успеха на "гражданите" отбеляза Илкай Гюндоган, а по един добавиха Серхио Агуеро и Бернардо Силва. Още до края на първата част авансът на тима на Пеп Гуардиола бе 3 гола, а след почивката те само доиграха срещата.

В 14-ата Илкай Гюндоган поведе гостите напред след добро подаване на Кевин де Бройне, а само 4 минути по-късно Бернардо Силва удвои, възползвайки се от пас на Рахим Стърлинг.

В 23-ата Серхио Агуеро довърши всяка интрига в 1/8-финалния сблъсък след самостоятелна акция, която завърши с трето попадение за "гражданите".

След почивката Де Бройне и Стърлинг отстъпиха местата си на Льорой Сане и Давид Силва, като Пеп Гуардиола реши да съхрани силите им за важните битки в шампионата. Това не повлия на играта по никакъв начин и в 53-ата минута Илкай Гюндоган само сложи финалния акорд за 4:0.

Така реваншът на 7 март се оказва протоколен за Манчестър Сити.