Сити чака Арсенал или Челси на "Уембли" за Купата на лигата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити се класира на финала в турнира за Купата на лигата в Англия, след като във втори мач от полуфиналите надви Бристол Сити с 3:2. "Гражданите" едва си осигуриха успех с 2:1 в първия мач на "Етихад", а в реванша на "Аштън Гейт" трябваше да преживеят не по-малка драма. Играчите на Пеп Гуардиола водеха с 2:0, но Бристол съумя да изравни за 2:2 в 90-ата минута. Все пак, Кевин де Бройне донесе успеха на Сити в ответната атака.

Така "гражданите" очакват на "Уембли" победителят от другия полуфинал между Арсенал и Челси. Двата тима завършиха при нулево реми първата среща на "Стамфорд Бридж", а тази вечер всичко ще се реши на "Емирейтс".

Сити не излезе от наказателното поле на Бристол през цялото първо полувреме. Агуеро, Сане и Де Бройне обстрелваха на няколко пъти вратата на Люк Стийл, но това се оказа неуспешно. Фернандиньо също пробва късмета си отдалеч, но и той не бе точен.

С много търпение гостите стигнаха до попадение в 43-ата минута. Бернардо Силва разигра бранител на Бристол отдясно и влезе в пеналта, където пусна топката към Льорой Сане. Немският национал стреля от движение, а бранител на домакините му помогна, като добута топката в своята врата.

Сити удвои аванса си в 49-ата минута. Кевин де Бройне направи едно от марковите си извеждащи подавания към Серхио Агуеро, а аржентинецът се измъкна от бранителите на Бристол. Той стреля от малък ъгъл по диагонала и отбеляза ефектно попадение, с което сякаш реши спора в полуфинала.

Бристол обаче показа зъби и Марлон Пак намали в 64-ата минута след страхотен удар с глава. Това даде сили на домакините, които опитваха да вкарат при контраатака. Такава се получи в 90-та минута, а добро центриране сложи топката на главата на Боби Рийд. Той я насочи към Аден Флинт, а той на свой ред изравни.

В ответната атака обаче Кевин де Бройне наказа домакините. Той получи добро центриране от Сане и безпроблемно вкара, останал очи в очи с Люк Стийл. Така белгиецът донесе победа с общ резултат 5:3 и Сити ще има шанс да се бори за пръв трофей през сезона.