"Сините феи" ядоха бой в Хасково

"Дунав 8806" загуби от "Хасково 2012" в мач от четвъртия кръг на втората фаза на дамското баскетболно първенство у нас. Срещата в зала "Дружба" в южния град завърши 90:83 (24:20, 29:14, 23:25, 14:24) за тима на Елена Станкова.

Двубоят започна равностойно. След няколко смени на водачеството домакините поведоха с 24:20 след 10 минути игра. След това русенският състав отстъпи инициативата на хасковския тим и в края на първото полувреме изоставаше с 19 точки за 34:53.

След подновяването на играта разликата между двата отбора варираше между 24 и 13 точки. 10 минути преди края обаче дунавки изоставаха за 59:76.

В последната част "сините феи" опитаха финален щурм и бяха много близо до обрата, но в края отстъпиха с 83:90.

Дженифър Брандън записа дабъл дабъл с 27 точки и 17 борби. Биляна Степанович добави 19 точки, а Александра Катич - 14.