Син ботуш стъпка ЦСКА, Левски гледа към финал за Купата

снимка: lap.bg

Левски излезе от кризата по възможно най-добрия начин. "Сините" биха с 2:0 ЦСКА и то като символичен гост в първи полуфинал за Купата на България. След трите поредни загуби и общо 4 мача без успех - момчетата на Делио Роси реагираха като ужилени. С 2 гола на Серджиу в началото на всяко полувреме Левски си осигури комфортен аванс преди реванша след 2 седмици.

В седмата минута Обертан настигна топката край тъчлинията и после центрира ниско, румънското острие Буш дебнеше и отблизо отклони в мрежата. В 46-ата минута пак Обертан центрира, а Буш с глава от упор нямаше проблем да удвои резултата.

После ЦСКА опита да се върне в срещата, но безуспешно. "Червените" имаха няколко хубави атаки, но така и не стигнаха поне до 1 гол. Левски пък можеше да забие трето попадение. Буш се размина на косъм с хеттрика, след като негов удар попадна в напречната греда.

Като цяло ЦСКА показа, че зависи много от някои единици в състава. Липсата на Каранга, Манолев и Десподов бе фатална и сега финал за Купата изгежда много далеч. "Армейците" записаха втора поредна болезнена загуба, след тази от Лудогорец и сезонът им е пред провал. Левски пък демонстрира най-вече дух и воля, които липсваха в играта на тима досега и в Пловдив срещу Ботев преди 5 дни. "Сините" ще чакат спокойно реванша, в който само загуба с 3 гола ще ги изхвърли от големия финал.

Припомняме, че вчера Ботев би Славия в другия полуфинал и така изглежда най-вероятно, че големите съперници "сини" и "жълто-черни" ще мерят сили след месец на Националния стадион в спор за трофея.