Симеон Славчев с 15 минути при загуба на Спортинг

снимка: fctwente.nl

Симеон Славчев игра в мача на Спортинг (Лисабон) срещу Твенте, който беше последен по време на подготвителния лагер на португалския гранд в Холандия.

"Лъвовете" загубиха с 0:2 и не играха добре, което накара някои журналисти да се осъмнят в качествата на тима.

Славчев влезе като резерва в последния четвърт час на мача и бе много до отбелязването на гол, но нямаше късмет, след като негов изстрел бе блокиран от противников бранител.

Играчите на Спортинг не демонстрираха истинските си възможности и допуснаха гол още в 5-ата минута, когато Люк Кастаинос даде аванс на домакините от Твенте.

След като титулярите се провалиха, резервите на Спортинг също допуснаха гол след не особено качествена игра и загубиха мача с 0:2. Автор на второто попадение стана Куинси Промес, който се възползва от червения картон на Маурисио и се разписа в добавеното време на срещата.

Спортинг започва сезона в Португалия на 17 август, когато гостува на Академика (Коимбра).