Силни изяви на Владо Николов и Венци Симеонов в Серия А1

снимка: copravolley.it

Владимир Николов записа 20 точки при победата на „най-българския отбор" Копра Елиор Пиаченца с 3:1 като гост на Марми Ланца Верона в среща от 20-ия кръг на редовния сезон в Серия А1.

Христо Златанов стана топреализатор за победителите с 22 точки за успеха, дошъл след 25:15, 23:25, 25:23 и 25:23. Силен мач направи и разпределителят на националния ни отбор Андрей Жеков, който се отчете с 3 точки, докато Николай Пенчев не бе включен в групата.

Владо Николов записа 18 точки от атака (47%) и направи 2 аса, докато Златанов се разписа 4 пъти директно от начален удар, добави 1 блокада и завърши с 49% успеваемост на атаката. Жеков пък завърши с 1 ас, 1 точка от атака и 1 блок.

Лубе Банка Мачерата разгроми в Каза Модена с 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) в най-интригуващия сблъсък от кръга. Опериралият се наскоро български център Виктор Йосифов влезе в игра през първия и третия гейм, без да се разпише.

Тоно Калипо (Вибо Валентия) с Николай Николов надигра като домакин Фидиа (Падуа) на Венцеслав Симеонов с 3:1 (20:25, 27:25, 25:23 и 27:25).

Българският център на Вибо Валентия направи добро впечатление с изявите си и записа 12 точки (6 атаки, 50%, 6 блокади) за победата, докато диагоналът на гостите Симеонов наниза 20 пункта (1 ас, 17 атаки, 45%, 2 блокади).

Йордан Гълъбинов поигра в последната част при победата на Андреоли Латина над Рома Волей с 3:1.

Пиаченца е на седмо място в класирането с 29 точки, Модена е 4-ти с 35, Андреоли Латина и Вибо Валентия са съответно на 8-ма и 9-та позиция с 26 и 25 пункта.