Силен Тотнъм опустоши Нюкасъл

Прекрасното представяне на Тотнъм през последните месеци продължи и на „Сейнт Джеймсис Парк“, като „шпорите“ надиграха с 4:0 слабия тим на Нюкасъл в мач от 26-ия кръг на Премиършип.

Адебайор се отчете с два гола в началото и в края за категоричната победа, а по един гол съумяха да реализират Чадли и Паулиньо, който беше и един от най-добрите играчи на терена.

Тотнъм вече гледа уверено към топ 4, като има 50 точки и се изравни на 4-ото място с Ливърпул, който все още не е приключил двубоя си срещу Фулъм. Нюкасъл е 9-и с 37 пункта.

Тотнъм изигра солидно първо полувреме и заслужено водеше още до почивката. В началните минути Дембеле на два пъти се отчете с отлично подавания, като Адебайор не намери целта, а в 6' удар на Паулиньо беше париран от Тим Крул.

Все пак лондончани се добраха до ценен първи гол, като в 19' Бенталеп стартира бърза контраатака и центрира в наказателното поле. Там вратар и защита не се разбраха, а от грешката се възползва Адебайор, който с поредния си гол даде аванс на своите – 0:1.

до края на полувремето „свраките“ опитаха да отговорят, но опитите на Сисе не доведоха до нужния резултат – 0:1.

След почивката „шпорите“ нанесоха решителния удар. В 53' Абедайор получи топката пред наказателното поле и стреля веднага, но Крул парира. Най-съобразителен се оказа Паулиньо, който дотича до топката и стреля силно покрай холандеца – 0:2.

До края на срещата имаше време за още две попадения на сметката на лондончани, като в 82' Адебайор успя да се разпише за втори път след хубава комбинация между Паулиньо и Таусенд, докато две минути преди края Шадли вкара красив гол за крайното 4:0.