Сидни Кросби изведе Питсбърг до победа над Ню Йорк Айлъндърс

Сидни Кросби беше за пореден път голямата звезда на американския хокеен тим от град Питсбърг, който се наложи с 3:2 над Ню Йорк Айлъндърс в програмата на НХЛ от вторник вечер.

Капитанът на тима се разписа с изравнителен гол в последната третина, а в допълнителната част наниза победната шайба за Пингвините след индивидуална акция при 3:44 минути игра. Кросби, който вкара от ситуация с човек повече на леда 12 минути преди сирената, открадна шайбата от Томаш Ванек пред синята линия на съперника.

Канадският хокеист тръгна бързо към вратата на тима от Ню Йорк, премина между двата защитници и вкара със страхотен бекхендър зад стража Андерс Нилсон, с което резултатът беше изравнен, а мачът - изпратен в продължение.

Това беше втората поредна среща, в която домакините допускат загуба в продължение. Тя беше и седма поредна за Ню Йорк Айлъндърс. Евгени Малкин подаде за головете на Кросби и Джеймс Нийл, а Марк-Андре Флюри спаси 21 шайби на вратата на Питсбърг.

За домакините на два пъти в първата третина се разписа Кайл Окпосо. Кари Лехтонен записа личен рекорд за сезона с 47 спасявания на вратата на Далас, а Антоан Ръсъл се разписа от наказателен удар в последната третина при победата на Звездите с 4:3 над шампионите от Чикаго, които прекъснаха отличната си серия от шест поредни победи.

Майк Браун вкара гол и подаде за друг при победата на Сан Хосе с 4:2 над неговия бивш тим Торонто. Джо Торнтън пък беше точен при двойно наказание за Кленовите листа, а с този гол Акулите спечелиха шести пореден мач в НХЛ.

НЙ Айлендърс - Питсбърг - 2:3 след продължение
Вашингтон - Каролина - 1:4
Кълъмбъс - Тампа Бей - 1:0
Флорида - Отава - 2:4
Чикаго - Далас - 3:4
Нешвил - Ванкувър - 1:3
Едмънтън - Финикс - 2:6
Анахайм - Лос Анджелис - 2:3 след дузпи