Сидибе се отпуши в безцветен успех на ЦСКА

ЦСКА спечели трудно с 2:0 домакинството си на последния в класирането Пирин (Гоце Делчев) в последен мач от програмата на 21-ия кръг на А група.

Мамади Сидибе отбеляза първото си попадение с червената фланелка в двубой от първенството, след като откри резултата в 68-ата минута. Нападателят, който има над 100 мача в английската Висша лига в кариерата си, досега бе реализирал единствено при разгрома с 6:2 над втородивизионния Хасково в турнира за Купата на България.

Крайното 2:0 оформи Ивайло Чочев след грешка на противников защитник в 71-ата минута, с което младежкият национал се разписа за втори пореден път в А група. Той порази мрежата на Ботев (Пловдив) при загубата с 1:2 в Града пот тепетата.

ЦСКА не предложи особено качествена продукция на малобройната публика на стадион „Българска армия“, но все пак стигна до задължителните 3 точки срещу последния в класирането.

4050656

„Червените“ се изравниха по актив – 38 – с пловдивските Ботев и Локомотив, които по-рано днес завършиха наравно 0:0 в дербито на стадиона в парк „Лаута“. Заради по-слабите си резултати в директните двубои ЦСКА заема 5-то място и запазва аванса си от 1 точка пред вечния враг Левски.

„Сините“ вчера изиграха най-добрия си мач от началото на сезона и удариха с 1:0 шампиона Лудогорец в Разград.

4050657

Пирин остава с 9 пункта на последното 14-то място и оцеляването му в елита изглежда невъзможна мисия. Тимът от Гоце Делчев е на цели 14 точки от 10-ия Славия, който е първият отбор над чертата на изпадащите в момента.

Мачът с Пирин маркира завръщането в титулярния състав на алжирския национален вратар Райс М'Боли. За последен път той пази на ЦСКА в злополучния „финал“ за титлата на 23-ти май 2012-та година в Разград срещу Лудогорец, загубен с 0:1 от „армейците“.

4050658

М'Боли нямаше основания да показва класа в домакинството на Пирин и спомогна за продължаването на великолепната серия на ЦСКА - „червените“ са допуснали само 2 гола на „Армията“, и то в един мач – при загубата с 0:2 от Лудогорец. В останалите вече 10 домакинства ЦСКА е непробиваем.

31-кратните шампиони пък продължават да са един от двата отбора в А група, срещу който Пирин все още няма отбелязан гол в първенството. От изиграните вече 4 мача между двата тима в историята ЦСКА има 4 победи с обща голова разлика 11:0.

4050659

Иначе „армейците“ не могат да се гордеят с показаното на терена, защото особено през първото полувреме темпото бе доста ниско и само в два случая „замириса“ на гол. Тодор Янчев проби в наказателното поле отдясно и имаше шанс от чиста позиция да се разпише, но диагоналният му изстрел мина покрай гредата.

В 19-ата минута Омар Косоко свали топката за Апостол Попов в пеналтерията, но бранителят стреля над вратата от 5 метра, след като кълбото отскочи неудобно.

4050660

Все пак, в 68-ата минута Сидибе успя да открие резултата – Гъргоров стреля от неудобна позиция в наказателното поле, а вратарят Абди Абдиков отрази изстрела, но топката се върна в обсега на Бадема. Последва подаване за непокрития в малкия пенал Сидибе, който на празна врата без проблеми направи 1:0.

4 минути по-късно пък Абдиков подаде на Васил Панайотов от изпълнение на аут, но бранителят позволи на Ивайло Чочев да отнеме топката му и с премерен изстрел за втори път да разпечата мрежата на гостите – 2:0.