Швейцария и Франция извъртяха приятелско реми (ВИДЕО + СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Отбите на Франция и Швейцария не излъчиха победител в последната среща от група "А", като в срещата не паднаха голове и тя завърши 0:0.

Този резултат напълно устройва и двата тима, като "петлите" излизат от групата като първи отбор със 7 точки, а "кръстоносците" остават втори с 5 и за първи път в историята си на европейски първенства ще продължат към фазата на директните елиминации.

Най-интересното положение в срещата бе в средата на втората част, когато удар на Дмитри Пайе срещна напречната греда.

В другата среща от тази група Албания стигна до първа победа на голям форум, като се наложи над Румъния с 1:0. Двата отбора най-вероятно обаче ще напуснат надпреварата, тъй като северните ни съседи са на последното място с една точка, а Албания трудно ще влезе сред най-добрите трети отбори.

Срещата започна изненадващо добре за Швейцария, като още в 8' се стигна до чисто голово положение пред Лорис. При центриране от корнер Шер бе изпуснат от защитата в бяло, като насочи топката с глава към далечната греда, където беше Джору. Погба не успя да изчисти топката, но бившият играч на Арсенал бе паднал на земята и не успя да насочи точен удар по посока на вратата.

4157893

Две минути по-късно и Франция имаше шанс да открие, след като Жиняк намери добре Погба на дъгата на наказателното поле. Играчът на Ювентус си освободи място за удар, след което с фалцов удар прати топката към вратата, но Зомер внимаваше и изчисти в корнер.

До 30' темпото на игра не спадна, като двата тима постоянно правиха опити за превземане на противниковата врата, но без чисти положения, като тези в началото на срещата.

Днешната среща се оказа доста странна, след като за 60' игра бяха скъсани три тениски на играчи на Швейцария, а като черешка на тортата бе и спукана топка. Бехрами и Гризман влезнаха в единоборство, като играчът на "кръстоносците" стъпи върхо коженото топка, която моментално издиша.

В 76' Дмитри Пайе отново можеше да се превърне в герои за своите, но напречната греда спря устрема му. Няма съмнение, че това бе най-доброто положение за домакините през втората част. Сисоко направи спринт около 60 метра, за да центрира в крайна сметка в наказателното поле. Там бе именно играчът на Уест Хям, който директно насочи топката към вратата на Зомер, но тя се спря в напречната греда, след което бе изчистена от наказателното поле.

4157899

Преди мача

Отборът на Франция си гарантира вече участие на 1/8-финалите, след като спечели предишните си два мача с голове в края.

Швейцария от своя страна записа победа и равенство в предходните си срещи, побеждавайки Албания. Равенство или победа днес ще гарантират на швейцарците сигурно участие в следващата фаза.

4157883

Състави

"Кръстоносците" ще стартират срещата със Зомер, Лихщайнер, Емболо, Джака, Бехрами, Родригес, Джемайли, Мехмеди, Джору, Шер, Шакири.

Лоран Блан е избрал следните 11: Лорис, Евра, Рами, Кабай, Гризман, Жиняк, Погба, Сисоко, Саня, Коман и Косчелни.