"Швабите" нанесоха на Борусия трета поредна загуба (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Борусия (Дортмунд) продължава своя срив в Бундеслигата, след като записа трета поредна загуба и общо четвърта за сезона. "Жълто-черните" отстъпиха с 1:2 в гостуването си на Щутгарт в първи мач от 12-ия кръг на първенството. Възпитаниците на Петер Бос не познават вкуса на победата във вътрешния шампионат от 30 септември.

Още в 5-ата минута Шадрак Аколо наказа груба грешка в отбраната на вестфалци. Голмайсторът на Щутгарт се възползва от ужасяващо връщане на топката от страна на Марк Бартра към вратаря Роман Бюрки и отбеляза на празна врата.

Чак в 45-ата минута Борусия показа признаци на пробуждане. Андре Шюрле застана зад бялата точка, за да изпълни дузпа в полза на своя тим, но вратарят Рон-Робърт Цийлер спаси. При добавката обаче той нямаше как да спре мощния удар на Максимилан Филип, който изравни.

В 51-ата минута обаче Йосип Брекало сложи точка на спора след мълниеносна контраатака, която завърши с изстрел между краката на Роман Бюрки.

Борусия остава на трета позиция с 20 точки, а "швабите" се изкачиха до 11-о място с 16 пункта.