Шоуто в Суперлигата по волейбол почва днес с полуфиналите

Първенството в Суперлигата "Сами-М" при мъжете навлиза в своята решителна фаза. От днес стартират срещите от полуфиналните плейофи на шампионата. В серията се играе до три победи от пет мача, като двубоите са насрочени за 22, 23, 26, 27 и 29 март. Домакини на първите два мача са отборите, заели по-предно класиране от редовния сезон. Следват две нови срещи с домакинство на съперниците. При достигане до пети решителен двубой, той се провежда отново в залата на по-горностоящия тим.

До полуфиналите достигнаха  първенеца от редовния сезон "Нефтохимик 2010" (Бургас),  вторият "Монтана" (Монтана),  четвъртият "Добруджа 07" и седмият "Арда" (Кърджали). Така три от четирите участници в полуфиналите  повтарят миналогодишното си участие в тази фаза. Единственият отсъстващ от четворката е шампиона "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница), който бе елиминиран на четвъртфиналите и на практика вече е детрониран.

В единия полуфинал един срещу друг се изправят "Нефтохимик 2010" и "Добруджа 07". Двойката повтаря миналогодишния си сблъсък от полуфиналите, в който имаше много драматизъм. Тогава двата съперника достигнаха до пети решителен сблъсък. В него Добруджа използва максимално домакинското си предимство и надделя, като спечели серията с общ резултат 3:2 победи и се класира на финал.

Другият полуфинал ще противопостави "Монтана" и "Арда", като се очакват не по-малко оспорвани срещи. "Монтана" направи силен сезон и се готви за достигане до финал в Суперлигата. Съставът на Арда пък показа на практика своите амбиции за изненади, като отстрани третият в класирането "Пирин" (Разлог).