Шоу на Златан и нова победа за ПСЖ

ПСЖ записа класическа победа с 3:0 над отбора на Валансиен в първата среща от 25-ия кръг на Лига 1.

Головете за шампионите отбелязаха Езекиел Лавеци, Златан Ибрахимович и автогол на Гари Кагелмахер. Шведският таран отново се разписа с много красив гол след като уцели топката от воле, докато беше с гръб към вратата.

С тази победа парижани дръпнаха с 8 точки пред втория Монако. В събота отборът на Димитър Бербатов гостува на Бастия, но българина няма да може да вземе участие заради контузия.

Домакините от ПСЖ нямаха никакви проблеми и взеха инициативата в мача още в началните минути.

Златан Ибрахимович имаше шанс да открие още в 4-та минута, но не уцели вратата от близко разстояние. Малко по-късно удар на Тиаго Мота бе спасен от вратаря Николас Пенетау.

Все пак в 18-та минута Езекиел Лавеци бе най-съобразителен при едно центриране от пряк свободен удар и откри резултата. Само шест минути по-късно аржентинецът можеше да удвои, но ударът му бе спасен.

Златан Ибрахимович пробва много красив и труден удар от малък ъгъл, но отново вратаря се справи. Добрите атаки за ПСЖ продължиха и до края на полувремето пропуски направиха Менез и Кабай.

В началото на втората част обаче ПСЖ нанесе своя удар след като в 50-та минута. Йоан Кабай намери перфектно Златан Ибрахимович в наказателното поле, който от воле заби кълбото в земята и топката влезе във вратата.

Само две минути по-късно при една бърза контра за парижани Лавеци пробва да намери Златан в наказателното поле, но Гари Кагелмахер си заби топката в мрежата в опит да изчисти кълбото и преднината на домакините стана класическа.

В следващите минути Лоран Блан извади Ибрахимович, Мота и Лавеци, за да ги запази за предстоящия двубой с Байер Леверкузен от Шампионската лига във вторник. Това доведе до спад в темпото на игра в последните минути, но ПСЖ можеше да направи резултата още по-разгромен.