Шоу на Обамеянг и Ройс оставя Дортмунд на второ място

С великолепни изяви на звездите Пиер-Емерик Обамеянг и Марко Ройс отборът на Борусия (Дортмунд) продължава да гони Байерн (Мюнхен) в германската Бундеслига, макар за повечето фенове на футбола интригата за титлата в първенството вече е предрешена още на този ранен етап.

Дортмунд смаза с 5:1 последния в таблицата Аугбург, който миналия сезон финишира пети и в момента участва в Лига Европа, но след 10 кръга от настоящата кампания вече записа седем поражения и само една победа.

Голеадата на „Сигнал Идуна Парк“ започна в 18-ата минута с първото попадение на Обамеянг, а в 21-ата и 33-ата Марко Ройс добави два гола за Борусия – 3:0. Звездата на гостите Раул Бобадия в 49-ата върна част от интригата, но в 85-ата и 90-ата Обамеянг оформи хеттрика си, за да фиксира крайното 5:1.

Така Дортмунд събра 23 точки и продължава да се намира на второ място в класирането, но на цели седем пункта от водача Байерн (Мюнхен), от когото загуби катастрофално с 1:5 на 4 октомври и който вчера срази с 4:0 Кьолн. Аугсбург остава на дъното с 5 точки.