Шестзвезден Ботев върна усмивките на "бултрасите"

Отборът на Ботев (Пд) най-сетне зарадва феновете си с добра и резултатна игра, след като днес „канарите“ разгромиха с 6:1 гостуващия Черноморец в среща от 18-ия кръг на родната „А“ група.

През миналия уикенд Ботев претърпя срамно поражение от отбора на Любимец, но днес воденият от Станимир Стоилов състав се реваншира частично с истинска голова фиеста пред собствена публика.

Абел Анисе се разписа два пъти за успеха, докато два гола добави и Ромарио Кортзорг. По веднъж вкараха Георги Сърмов и Луис Педро. Единственият гол за „акулите“ бе дело на Аммари през втората част.

Така Ботев завоюва 9-а победа от началото на сезона, събирайки актив от 31 точки на сметката си. „Канарите“ се изравниха с Левски и Локомотив (Пд) в Топ 5, но остават зад „сините“ на 4-о място поради по-лошите си показатели в преките двубои. Черноморец пък остава твърдо във втората седмица с 15 пункта до момента.

Още до почивката Ботев достигна до преднина от два чисти гола, макар и оставяйки някакви шансове на съперника си за нещо повече от поражение.

И двете попадения през първата част бяха дело на Абел Анисе, който се разписа между 19' и 35'. Мадагаскарецът откри след точно центриране на Артур Енрике, успявайки да изпревари вратаря на гостите Янко Георгиев.

В 35' бившият футболист на ЦСКА удвои, бележейки втория си гол в мача. Анисе получи брилянтен пас от Иван Цветков и от чиста позиция отново не сбърка за 2:0.

След почивката „жълто-черните“ се развихриха, унижавайки напълно своя съперник.

Още в 47' резултатът на ст. „Христо Ботев“ стана класически, а първия си гол в мача реализира Ромарио. Холандецът получи хитро подаване от Вандер Виейра и матира Георгиев за 3:0.

Малко по-късно „акулите“ върнаха един гол, който остана и единствен за тях в срещата. Петър Атанасов изведе Аммари на добра позиция, а алжирецът стреля технично покрай Стаховяк за 3:1.

Това обаче сякаш ядоса домакините, които нанизаха още три гола до края на редовното време. Четири минути по-късно „канарите“ вкараха отново чрез Георги Сърмов, а в 67' Ромарио оползотвори втора асистенция на Вандер, бележейки и втория си гол в мача – 5:1.

Крайното 6:1 в двубоя бе оформено десет минути преди края, когато се разписа и резервата Луис Педро. Холандският нападател изненада резервния вратар на Черноморец Ник Дашев с удар от около 25 метра, носейки допълнителна радост на трибуните.