Шарапова с нова наказателна акция в Пекин

снимка: БТА/XINHUA

Приятелката на Григор Димитров - Мария Шарапова се класира за третия кръг на силния тенис турнир "China Open" в Пекин с награден фонд 5 427 105 долара. Четвъртата в основната схема рускиня даде само четири гейма на украинката Елина Свитолина след категоричен успех с 6:2, 6:2.

Шарапова, която е 5-кратна шампионка в Пекин, спаси седем от деветте опита за пробив на Свитолина, която игра на полуфиналите в Ухан миналата седмица.

Рускинята загуби по веднъж своето подаване в двата сета, но стигна до лесна победа над своята съперничка и вече чака победителката от мача между Карла Суарес Наваро и Флавия Пенета, които играчт по-късно днес.

От надпреварата в китайската столица обаче отпадна поставената под номер 5 полякиня Агнешка Радванска.

Радванска беше победена с 4:6, 4:6 от италианката Роберта Винчи, с което продължи лошата си серия в края на лятото. След като спечели трофей в Канада през август, тя отпада неминуемо преди полуфиналите на всеки турнир.

По-късно днес в Пекин ще се срещнат лидерката в схемата и номер 1 в света Серина Уилямс играе с Цветана Пиронкова.