Шарапова и Уилямс без проблеми в Рим

Защитаващата титлата си и световната номер 1 Серина Уилямс (САЩ), както и Мария Шарапова (Русия) стартираха с победи на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4236425 долара.

Уилямс, номер 1 в схемата, се класира за третия кръг след победа над германката Андреа Петкович с 6:2, 6:2 за 76 минути.

32-годишната американка направи пет пробива и допусна един. Миналата седмица Уилямс се отказа преди четвъртфиналния си мач срещу Петра Квитова от турнира в Мадрид заради мускулна контузия на бедрото на левия крак.

Следващата съперника на Уилямс е Варвара Лепченко (САЩ), което се наложи над сънародничката си Слоун Стивънс с 6:2, 6:2. Серина Уилямс ще търси 652-а победа в кариерата си, която ще е изравни със сестра й Винъс на 10-о място във вечната ранглиста за най-много победи в УТА.

Осмата в схемата Мария Шарапова (Русия) се наложи над Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:3, 7:5 за 1:31 часа. Шарапова имаше известни проблеми само във втория сет.

В следващия кръг тя излиза срещу бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия), която също се класира за третия кръг след успех над Ализе Корне (Франция) със 7:6(1), 7:5.

Четвъртата в схемата Симона Халеп (Румъния) победи Медисън Кийс (САЩ) с 5:7, 6:0, 6:1.