Шампионът в MotoGP Маркес потегля първи в САЩ

Двукратният и действащ световен шампион в MotoGP Марк Маркес спечели 23-ия в кариерата си полпозишън и ще потегли първи във втория кръг от сезон 2015 в най-висшия клас на мотоциклетните състезания – Гран при на САЩ на „Пистата на Америките“ в Остин.

Испанецът по изключително драматичен начин наложи доминация в самия край на квалификациите, като 3 минути преди финала им трябваше да тича до бокса на Репсол Хонда, за да се качи на резервния си мотоциклет поради неочаквана повреда в използвания от него дотогава.

4138185

Въпреки малкото време за реакция, Маркес се върна на пистата в отлично състояние и записа най-бързата обиколка – 2:02.135 минути, което е и рекорд на пистата. Испанецът се оказа по-бърз с 0.339 секунди от Андреа Довициозо с Дукати, който остана болезнено близо до втори пореден полпозишън след триумфа му в първите квалификации в Катар.

Хорхе Лоренцо с Ямаха зае последното място на първа редица на решетката с изоставане от 0.4 секунди спрямо лидера Маркес.

4138184

Победителят в първото състезание за сезона Валентино Роси с другия мотор на Ямаха се задоволи с четвърто по сила време в квалификациите, а британците Кал Кръчлоу и Скот Рединг ще запалят своите заводски мотоциклети на Хонда от пета и шеста позиция.

Вторият мотор на Дукати, каран от Андреа Яноне, ще потегли седми, а топ 10 допълват Алийш Еспаргаро (Сузуки), Пол Еспаргаро (Тек 3 Ямаха) и Брадли Смит (Тек 3 Ямаха).

Състезанието за Голямата награда на САЩ ще започне в неделя от 22 часа българско време.