Шампионът се засили и премаза Сан Антонио (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Шампионът Голдън Стейт Уориърс триумфира в дербито на вечерта на НБА като гост на Сан Антонио Спърс със 112-92. Така тимът на Стив Кър записа 6-а победа от началото на кампанията и се изкачи на третата позиция в Западната конференция. Това бе четвърто поражение за "шпорите", които са с актив от 4 успеха и 4 загуби. "Воините" наваксаха пасива си след почивката и спечелиха втората част от мача с невероятните 25 точки разлика.

В основата на успеха отново бе голямото трио - Клей Томпсън, Стеф Къри и Кевин Дюрант. Томпсън, който се представя феноменално от началото на сезона, наниза 27 точки, 24 добави Кей Ди, а най-полезният играч през 2015 и 2016 добави 21. За тима на Грег Попович отново най-резултатен бе ЛаМаркъс Олдридж, който вкара 24 и хвана 10 борби. Дабъл-дабълът му бе подпомогнат от 16-е точки на Кайл Андерсън, но и те се оказаха крайно недостатъчни за Спърс.

В другия мач късно снощи Портланд Трейл Блейзърс спечели домакинството си на Лос Анджелис Лейкърс с крайно драматичния резултат 113-110. По-малко от секунда преди края на двубоя звездата на домакините Деймиън Лилард отбеляза тройка и така донесе успеха на "пионерите".